Hayata ve Mutfağa Dair Herşey

MANTAR BUZDOLABINDA NASIL SAKLANIR?(Videolu Tarif)

Mantarlar  besin değerinin yüksek olmasına rağmen,kalorisi oldukça düşüktür.

Özellikle bizim evde, çorbası kapış kapış yenilen mantarı, sofralarımızda öyle çok yerde kullanırız ki, sadece çorbası ile ön plana çıkarmak yanlış olur.

Resmi tıklayarak videolu tarife ulaşabilirsiniz.

Kahvaltı sofralarımızda, yemeklerimizde, yemeklerimizin yanında salata veya meze olarak kullanılan mantar, kendim için söylüyorum ki, hemen hemen her pazar alırım.

Mantarı muhafaza etmek benim için çok önemli. Eminim sizlerde bu mantar saklama konusunda sıkıntılar yaşamış, pazardan aldığınız mantarın poşet içinde 1 gün sonra bozulmaya başladığına şahit olmuşsunuzdur.

İşte bugün sizlere mantar nasıl alınmalı, nasıl muhafaza  edilip,saklanmalı paylaşmak istedim. Umarım sizlerinde bu metod çok hoşunuza gidecektir.

** Öncelikle mantar alırken videoda gösterdiğim kısımlarının açmamasına dikkat edin. Açılmayan mantarı daha uzun süre muhafaza etme imkanınız olacaktır.

** Mantarların topraklı olması sizi korkutmasın. Aksine topraklı olmasını tercih edin. En azından işlem görmemiş daha doğal diye düşünebilirsiniz.

** Mantarları aldıktan sonra kesinlikle naylon poşette saklamayın. Poşette saklanan mantarlarınız en yakın zamanda bozulacaktır.

** Mantarları muhafaza etmek için özellikle sepet görünümlü kaplar tercih edin.

** Mutfak havlusunu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

• Mantarlarınızı mutfak havlusu serdiğiniz kabın içine yerleştirin.

• Üzerini tekrar mutfak havlusu ile kapatıp buzdolabınıza yerleştirin.

• En az 4-5 gün bozulmadan muhafaza etmiş olacaksınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir