Merhabalar. 1978 Konya doğumluyum. İyi yemek yapan becerikli anne ve yemek konusunda çok seçici bir babanın kızı olarak evlenene kadar yemek konusunda en ufak bir girişimde bulunmadım. Annem yemekleri yapar ben çevresinde ufak tefek işlerle uğraşırdım. Ufak tefek işlere salata yapmak girerdi haksızlık etmeyeyim kendime 🙂 🙂

Babam yemek konusunda Konya yemeklerini tercih etmesine rağmen evlendikten sonra eşim farklı yemekler ve lezzetler konusunda çok açık fikirliydi.

Evlendikten sonra bir türlü tutturamadığım, dağılan sulu köfte tarifime “höpelek” ismini vererek, “böyle de farklı oluyor, kimse böylesini yapamaz” diyerek şımartan, hep destek olan eşim, mutlu bir evliliğim, üniversiteye ve liseye giden iki kızım var.

İlk kek (hindistan cevizli kek) denemem başarılı, ilk kurabiye (muz kurabiyenin) tarifimin boyutları oldukça büyük olmasına rağmen çok lezzetli bir kurabiye oldu. Unutmadan sulu köfte tarifim de artık bütün püf noktaları ve dağılmayan köftesiyle :):) tariflerim arasında yerini aldı. Denemeyi unutmayın 🙂

20 yılı aşkın süredir farklı tarifleri kendi mutfağımda farklı şekillerde deneyerek bugünlere kadar geldim.

Gittiğim yemek kurslarından sonra öyle farklı tarifler bulup deniyordum ki 15 sene önce bir komşum kendime bir web sitesi hazırlamamı ve tariflerimi oraya yazmamı söylemişti.  O zamanlar bana ulaşılmaz bir hayal gibi gelen web sitesini eşim hazırlamış, ben de tariflerimi yazmaya başlamıştım.

İnstagram, Facebook derken daha gelişmiş yeni bir web sitesi ve Youtube kanalımı açtım.

İlk başlarda hobi olarak başlayan yemek pişirme, pasta börek tarifleri zamanla benim için bir tutkuya dönüştü. Yeni tarifleri, püf noktalarını paylaşmak ilgimi daha da artırdı. Her geçen gün öğrendiğim  yeni tarifleri, yeni lezzetleri deneyip sevdiklerimle paylaşmak bana büyük keyif verdi. Hele ki denenen tarifler sonundaki geri dönüşler ile mutluluklar benim oldu.

Eşimin ve kızlarımın desteğiyle hangi tarife neler ekleyebilirim, neleri farklı yapabilirim diyerek uyuduğum gecelerin sabahında kendimi mutfakta buluyorum. Sonu nereye varır bilmiyorum ama beni mutlu ettiği sürece burada sizlerle olmaya devam edeceğim. Lütfen desteklerinizi benden esirgemeyin. Şimdiden çok teşekkür ederim .

Sevgiyle ve muhabbetle kalın 🙂